Vánoční štrůdlování
Naše akce Vánoční štrůdlování :
- Štrůdlování v Ráječku ...


Proběhl II. ročník „RÁJEČKOVSKÉHO ŠTRŮDLOVÁNÍ“

Ráječko 14.11. 2016

Rekreační sporty Ráječko pořádali II. ročník „RÁJEČKOVSKÉHO ŠTRŮDLOVÁNÍ“, který se konal v neděli 13. listopadu od 14:00 ve Staré škole.

Četa štrůdloměřičů byla nachystána a okamžitě se vrhala na přinesené štrůdlíčky a dle laserové váhy je rovnala, aby měření bylo co nejpřesnější. Jeden pekař štrůdlu přinesl čtrůdl geneticky přetavený v láhev Fernetu se slovy, že se mu nechtělo roztápět troubu, a tak byl i tento kousek zařazen do evidence, očíslován a položen na stůl mezi své vypečené kamarády.

Hodnoty měření jsou tyto: délka štrůdlů 11,8 metru, 31 nohavic a štrůdl přineslo 16 účastníků-tvůrců štrůdlíků, někteří i více kusů. Loňskou délku, která měla hodnotu 16,46 metru (45 nohavic) se v roce 2016 nepodařilo překonat.

Mlaskalo se ostošest :)))).

Celý odborný popis události je ZDE :)

Napsali o nás v blanenském Deníku -----> čtěte ZDE :)

Napsali o nás na Facebooku -----> čtěte ZDE :)

ochutnávání štrůdlů ...


ochutnávání štrůdlů ...

I tyto fotografie Petra Stříbrckého z cyklu Obyčejný svět bylo vidět na Štrůdlování :)

Fotografie Petra StříbrckéhoObrázky ze štrůdlování - © Petr Stříbrcký

 

Štrůdlování v Ráječku ....

Ráječko 29.11. 2015

Voňavé štrůdly sladké i slané, spousta receptů, dobrá nálada .....

První adventní neděle byla v Ráječku provoněna (nejen) skořicí. Odpoledne jsme totiž ve Staré škole pořádali historicky první „Ráječkovské štrůdlování“.

Kromě tradičních jablečných štrůdlů mohli účastníci ochutnat další sladké varianty plné ořechů, rozinek, máku a dalších ingrediencí, k mání byly však i záviny slané – sýrové, špenátové nebo závin se zelím a anglickou slaninou. Těsta byla také různorodá – listové, bramborové nebo pivní.

Bylo přineseno celkem 45 nohavic, které měřily dohromady 16,46 metru. Co do počtu nohavic, Miluška Ševčíková jich přinesla pět, ale na záda jí se čtyřmi nohavicemi „dýchala“ Jana Růžičková, Hana Hrušková a Miluška Pokorná. Akce ale nebyla o počtech, takže pořadatelé děkují všem zúčastněným a těší se na příští ročník, kde bude třeba celková délka štrůdlů překonána.
štrůdlování v Ráječku

Fotogaerie ze štrůdlování

Video ze štrůdlování

 
Kontaktní údaje

Rekreační sporty Ráječko, z.s.
nám. 9. května 88
Ráječko, 679 02

IČ:
04483677


TOPlist


© Rekreační sporty Ráječko, z.s. 2015